4. Festival čokolade: Radovljica, 17. – 19. april 2015
Direktorica Turizma Radovljica Nataša Mikelj je danes predstavila četrti festival čokolade, ki bo v Radovljica od 17. do 19. aprila.
Glavni letošnji novosti sta začetek festivala v petek popoldne z otvoritveno prireditvijo in širitev festivala v nekdanji graščinski parkter njegovo okolico. Obe novosti so uvedli zaradi izjemno velikega obiska na festivalu, da bi razbremenili osrednje prizorišče na Linhartovem trgu, porazdelili obiskovalce na daljše časovno obdobje in jih v Radovljici tudi dlje zadržali. Na novih prizoriščih bodo poskrbeli za atraktivna doživetja za vse generacije. Dodaten ukrep za zagotavljanje varnosti in izogibanje veliki gneči v graščini bo uvedba nadziranja števila sočasnih obiskovalcev v prvem nadstropju graščine. Novost je tudi večeren program, ki bo v petek in soboto med 18. in 21.30 uro potekal v šotoru Kuhna pred hotelom Grajski dvor, v petek pa se bo nadaljeval tudi v enem od domačih lokalov.
Rdeča nit celotne ponudbe na festivalu še naprej ostaja čokolada in izdelki iz nje, edina izjema je prireditveni šotor Kuhna ob parku, kjer bodo za ponudbo nečokoladne hrane in pijače skrbeli Okusi Radol'ce. Letos se bo na festivalu predstavljalo 40 razstavljalcev (10 več kot lani), ki bodo svojo čokoladno ponudbo ponujali v Radovljiški graščini, na Linhartovem trgu ter v parku. Med njimi je kar 13 novih ponudnikov, nekateri tudi iz tujine. Tako se bo festivala udeležila tudi vodilna avstrijska čokoladnica Zotter in predstavniki iz Italije.
Tudi program festivala temelji na čokoladi. Razstavljalci prikazujejo način izdelave svojih izdelkov, v šotoru Kuhna pa se bodo v soboto in nedeljo vrstili čokoladni kulinarični šovi. Poseben šotor Živ-žav bo namenjen najmlajšim; v njem bodo ustvarjalne delavnice, ki jih pripravljajo sodelujoče čokoladnice, ter čarovniške in cirkuške predstave. Tudi letos festival ne bo minil brez nagradnih iger, Gorenjkine 93 kilogramske čokolade velikanke ter poslikave teles boga in boginje čokolade.
OSNOVNI PODATKI O FESTIVALU:
- Festival bo potekal tri dni od 17. do 19. aprila, in sicer: v petek, 17. aprila od 15.00 do 19.00, v soboto in nedeljo pa od 9.00 do 19.00. Prireditveni šotor Kuhna bo v petek in soboto obratoval do 21.30, v večernem času pa bo poskrbljeno za glasbeni program. V nedeljo bo za zaključek festivala v tem šotoru improvizirana predstava ob 19.00.
- Degustacije bodo tudi letos potekale preko degustacijskih kuponov. Njihova cena in način nakupa ostajata enaka kot v preteklih letih, torej 4 kuponi za 2 evra, nakup pa bo možen na več točkah na festivalu. Za degustacijo bo na voljo skoraj 150 različnih izdelkov iz čokolade.
- Nakup čokolad in čokoladnih izdelkov bo mogoč z gotovino pri večini razstavljalcev.
OZADJE FESTIVALA:
Radovljica je največji kraj turistične destinacije Radol'ca, ki je svoj slogan pristno sladka dobila tudi zaradi bogate tradicije čokolade, ki jo v Lescah izdelujejo že od leta 1922. Prav to je tudi razlog, da je Turizem Radovljica začel organizirati Festival čokolade v neposredni bližini. Namen festivala je graditi prepoznavnost turistične destinacije Radol'ca kot destinacije sladkih doživetij in v Radol'co privabiti obiskovalce iz Slovenije in tujine, hkrati pa promovirati slovenske čokoladnice.
IZ PROGRAMA:
Celoten program je na voljo na spletni strani:
http://www.festival-cokolade.si/program/
Otvoritveni dogodek: petek, 17. april, ob 16.00:
- kulinarični-koktajl šov, koncert in stand up z Borisom KobalomŠotor Kuhna (petek in sobota do 22.00, nedelja do 20.00):
- Kulinarični šovi: Trije šefi, Skuhna, Polnokrvni užitki »kri in čokolada«, Hotel Lambergh…
- Stand up Borisa Kobala
- 101ka Band in Veseli Begunjčani
- Impro gledališče
- Okusi Radol'ceČokoladna avenija (do 19.00):
- Sprostitev in počitek v parku
- Mini Planica
- Čokoladni potepŠotor Čokoladni trg in Čokoladna graščina (do 19.00):
- Nagradne igre pod čokolado
- Poslikava telesa boga in boginje čokolade
- Gorenjkina čokolada velikanka
- Foto-avtomatŠotor Živ-žav (do 19.00):
- Delavnice za otroke
- Čarovniške in cirkuške predstave
- Nagradni čokoladni kviz s Kuro Berto
- Poslikava obrazaAcademia (petek zvečer):
- Čokoladni after party
NOVOSTI V PONUDBI:
- Turizem Radovljica predstavlja nov okus čokoladnih pralinov Čokobelica. Po lanskoletni orehovi potici tokrat okus po pehtranu.
- V festival se vključuje vse več lokalnih obratov. Do zdaj so sodelovali predvsem gostinci na Linhartovem trgu, Srednja gostinska in turistična šola Radovljica, Hotel Lambergh, Vila Podvin, pekarna Resman, čokoladnica Molinet ter z nečokoladno ponudbo Okusi Radol'ce, letos pa v oblikovanje festivala in k pripravi čokoladnih sladic pristopajo tudi Kavarna Kino, Academia, s čokoladnimi koktajli Linhartov hram ter švicarskimi čokoladami prodajalna Cocoa.
- Švicarske čokolade leške trgovinice Cocoa.
- Čokoladnice iz tujine: Zotter, Ichoco.
- Lizin vrt – slaščičarna, specializirana za presne, brezglutenske izdelke ter izdelke za alergike (brez jajc, mleka, sladkorja).
- Sava hoteli Bled – čokoladna kremna rezina.
- Skuhna – projekt zavoda Global iz Ljubljane bo predstavila tradicionalne čokoladne izdelke iz Kenije, Bangladeša, Tunizije in drugih delov sveta.
- Vroča čokolada, frozen jogurt s čokolado.
- Wafli, napolitanke Manner,
Organizator prireditve:
Javni zavod Turizem RadovljicaLinhartov trg 1, 4240 Radovljica, T: 04 531 51 12, F: 08 205 13 36, info@radolca.si, http://www.radolca.siFestivalska spletna stran: http://www.festival-cokolade.si